2015’te Mutluluğu Sımsıkı Yakalamaya Var mısınız?

mutluluk11Mutluluk paylaşmaktır, mutluluk deneyimlenen andır, mutluluk bir haldir, mutluluk yaşanan her türlü zorluğa, güçlüğe, sıkıntıya karşın deneyimlenebilen bir iç histir, mutluluk anahtardır, mutluluk yaratıcıdır, mutluluk verimlidir, mutluluk hızlıdır, mutluluk canlıdır, mutluluk farklıdır, mutluluk birlikteliklerle çoğalır. Mutluluk birbirine katkıda bulunmaktır, mutluluk olan biteni fark edebilmek ve o farkındalığı kaydedebilmektir. Mutluluk bazen her şeye baş aşağı bakabilmektir. Mutluluk bir hal olarak deneyimlenirse, her fırsatta hatırlanan keyifli ve iyi bir duygu halidir. Mutluluk karşınızdakine teşekkür edebilmektir, mutluluk bakış açımızı genişletip uçan kuşu ve yerdeki taşı aynı anda görebilmektir.

Mutluluk güneştir, buluttur, dünyadır, yıldızdır, sıcak bir gülümsemedir, bir fincan kahve ile okunan kitaptır, el ele yürümektir, sabah yeni güne uyanmaktır, sevdiklerine sımsıkı sarılmaktır, başkalarını gülümsetebilmektir. Mutluluk bulaşıcıdır, nerede olursanız olun çevrenizdeki herkese bulaşır. Bulaştıkça da katlanarak çoğalır. Mutluluk basamak gibidir, var olan her şeyin üzerine bir adım koyup yukarıdan baktıran bir basamaktır.

Doğduğumuz dünyada büyürken her öğrendiğimiz kavram gibi mutluluğu da öğrenip bir tanım geliştirip sonra o tanımı bir ölçme aracı olarak kullanıp, o tanıma göre mutlu veya mutsuz oluyoruz. Bazen öyle kısıtlayıcı bir tanım yaratmış oluyoruz ki, sanki biraz eli sıkı bir insanmış gibi izin vermiyoruz mutlu olmaya. Bazen de öyle insanlar görüyoruz ki, yaşadıkları durum her ne olursa olsun hayata ışıl ışıl parlayan gözlerle bakmaya ve hayat yolunda heyecanla ve merakla yürümeye devam ediyorlar.

2015 yılı boyunca mutluluğa farklı bir anlamla, farklı bir gözle, yepyeni bir farkındalıkla bakmaya, bugüne dek sizinle olan, kafanızın içine kazınmış olan mutluluk tanımlarını çıkarıp, iyice bir okuyup, sonra üzerlerini şöyle bir silip parlatıp, gerekiyorsa biraz daha derinleştirip süsleyip yeni tanımları kabul etmeye ve yaşamı algılarken bu yeni tanımın içinden geçip dışarı bakarak mutluluğu sımsıkı yakalamaya var mısınız?

Mutlu yıllar olsun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.