BEN KİMİM

İşte özet bir özgeçmiş; Harika bir anne, baba ve kızkardeş, güzel bir çocukluk ve gençlik, 1988 yılında ODTÜ İktisat Bölümü’nden dereceli mezuniyet, yüksek lisans ve kısa bir akademisyenlik süreci, peşinden henüz adı Personel Müdürlüğü olan bölümde Personel Analisti unvanı ile başlangıç ve sonra adı güncellenerek değişen ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü olan bölümde bir kısmı çalışan ve büyük bir kısmı da yönetici olarak geçirilen yaklaşık 25 yıllık iş hayatı. Keyifle süren iş hayatının beraberinde elde ettiğim en büyük başarı, çok güzel bir evlilik, harika bir eş ve şu anda biri 21 yaşında bir delikanlı, diğeri 13 yaşında genç bir kız olan harika 2 çocuk ve çekirdek ailemizin etrafında çok mutlu zaman geçirdiğimiz kocaman ailemiz. Ayrıca bir puanlı köpek ve bir de sarman kedi. Ve tabii harika dostlarım.

Tüm bunlar olup biterken son 2 yıldır hayatıma giren koçluk süreci ve onun beraberinde bana kattığı kişisel farkındalık ve kendini yeniden tanıma yolculuğu. Bugün yaş neredeyse 48 ama görüyorum ki her gün yeni bir gün, her gün yeni bir öğreti aslında.

Bu tecrübeleri bir çantaya koysam içinde neler olurdu diye düşündüm, işte çantamda olanlar: üniversite alt yapım ve üniversitede edinip geçen yıllarda pekiştirdiğim analitik bakış açım, çalıştığım çok uluslu kurumlarda edindiğim farklı tecrübeler, bu kurumlardaki iş arkadaşlarım ve iş ortaklarımla olan paylaşımlarım, katıldığım eğitimler, iş yönetme tecrübelerim ve farklı ülke ve kültürden insanlarla çalışmanın beraberinde getirdiği farklı bakış açıları. Çalışma hayatımda performans yönetimi, çalışan memnuniyeti ve çalışan ilişkileri, iş tanımları ve organizasyon yapısı, şirket içi kalite yönetimi konuları en çok önem verdiğim konular arasında oldu. Son dönemde katıldığım Erickson Koçluk Okulu, NLP, Spiral Dinamikler, 4 Kadranlı Bütünsel Düşünme ve Enneagram eğitimleri, tüm bu tecrübeme farklı açılardan bakma fırsatı yakalamamı sağladı.

Bugünden sonrası için planım da işte bu tecrübelerimden bir danışman ve bir koç olarak yararlanmak.

Reklamlar