S5B1; Sanat terapisi nedir?

Bu bölümü çektiğimiz gün 6 Şubat’tan önceydi. Sanat terapisinin insanın ruhuna nasıl da iyi geldiğini konuşmuştuk Sevgili Özge Tecelli ile. Plan şubat ayının ilk Salı günü yayınlanmasıydı, ancak ikimizin de elimiz ve gönlümüz varmadı yayınlamaya. Bugüne kadar bekledi kayıtlı bölümü Bir Sorum Var’ın…  

❓ Bir Sorum Var’da bu bölümün sorusu, “Sanat terapisi nedir?” 

🌟 Sevgili Özge Tecelli konuk oldu yeni sezonun ilk bölümüne. Sanat terapisi, sanatla terapi ve bunlara yönelik düzenlenen çalışmalar hakkında çok önemli bilgiler aldık.  

🌟 Sevgili Özge sanat terapiyi, ruha ayna tutma ve görsel bir festival yaratma olarak tanımladı.

🌟 Sanat terapi atölyelerinin özel yaşamda olduğu kadar çalışma hayatında da çok etkili olduğunu, takımlara ve bireylere, problem çözme, yaratıcılık, zorluklarla başa çıkma, iş birliği, aidiyet gibi konularda destekleyici olduğunu, gizli yerlerde kalmış güçlü yanları fark etmemizi sağladığını öğrendik. 

🌟 Oldukça keyifli bir sohbet oldu ve sevgili Özge’den, bir kez daha bizimle olup, sohbetimizde konusu geçen Yaşam Tarzı Analizi hakkında bilgi vermesi konusunda da söz aldık. 

4 sezonu ve 61 bölümü geride bırakan ve bu hafta iki yaşını dolduran “Bir Sorum Var”, önceki sezonlarda olduğu gibi yine iki haftada bir yeni bölümleriyle sizlerle olmaya devam edecek.

Keyifli dinlemeler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.